Міжнародний День рідної мови
- Бабич В.О.
- 22 лют. 2022 р.
- Читати 1 хв
Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.
21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.
Цього дня у Городищенському закладі загальної середньої освіти І – ІІІ ступеів №2 було проведено різноманітні заходи, в яких активну участь брали учні та вчителі закладу освіти:
- урок рідної мови в 10 класі "Рідна мова дається народові Богом, чужа- людьми, її приносять на вістрі ворожих списів ( Василь Захарченко) " (учитель Коваль Н.А.);
- КВК " Наша мова калинова" у 3-В класі (класний керівник Нечипоренко Л.В.);
- гра «Мовознавче кафе «Словечко» у 4-А класі (класний керівник Черненко О.П.);
- інформаційні хвилинки «Українська державна мова – символ єднання та престижу українського народу» у 3-А (класний керівник Дорошенко К.І.) та 3-Б (класний керівник Ляш О.О.)класах; «Мово українська – гордосте моя» для вихованців 4-Б (класний керівник Дудник З.Л.) та 4-В (класний керівник Кравцова О.В.) класів; «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова» - для учнів 2-А (класний керівник Таран Н.В.) та 1-Б (класний керівник Нізамутінова Л.П.) класів.
Згадаймо слова В. Сосюри: “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема”. Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу.
Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.
Comments