Бабин Яр — страшна сторінка в історії всього людства.
Бабин Яр — страшна сторінка в історії всього людства. Понад сто тисяч людей стали жертвами спотвореного світогляду та нелюдської жорстокості.
Пам’ять про події у Бабиному Яру — шана для тих, хто там загинув: українців, євреїв та ромів.
Заходи, які щороку проводяться по усіх куточках нашої країни — можливість виправити історичну несправедливість, адже багато років за часів радянської влади трагедія Бабиного Яру замовчувалася.
З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності 29 вересня у Городищенському закладі освіти І – ІІІ ступенів №2 було проведено ряд виховних заходів .
Бібліотекарем Царіннік Т.М. створено виставку «Бабин Яр – трагедія про яку не мовчать», яку відвідали вихованці 5-А (класний керівник Войтенко Л.І.), 8-Б (класний керівник Коваль Н.А.), 11 (класний керівник Подупейко С.А.)класів.
Важливим є проведення виховної роботи у закладах освіти. Бо без знання правди про минуле неможливо побудувати майбутнє. Проведена година спілкування «Бабин Яр: без права на забуття» у 6-А класі дала можливість учениці, Бабич Ангеліні, розповісти про свою прапрабабусю, яка була розстріляна в урочищі Бабиного Яру. Класний керівник Шелудько О.І. під час заходу провела паралель між подіями 1941 та 2022 років. Усі ми маємо пам’ятати про цей злочин, щоб ніколи знову не допустити його жахливого повторення. Саме так наголошувала класний керівник 10-А класу Гайдамака Т.М. на відеозустрічі зі своїми вихованцями, присвяченій трагедії Бабиного Яру. Під час виховного заходу у 5-Б класі класний керівник Семиволос І.В. звернула увагу учнів не тільки на трагедію знищення, але й на опір нацистським катам та спасіння переслідуваних. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю Праведників народів світу, які з ризиком для власного життя та життя своїх рідних, дітей рятували євреїв від нацистського геноциду. Подвиг цих українців є прикладом справжнього героїзму, важливим моральним уроком історії Голокосту.
Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Україна – це країна пісні й краси. Україна в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безвинних. Для багатьох людей з різними національностями наша люба Україна стала Батьківщиною. Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні.
Comments